Jump to content

Čínská masáž - TUINA

Čínská masáž se provádí na sucho (bez použití oleje nebo emulze) a s použitím přikrývky například bavlněné prostěradlo. Tuina využívá energetické dráhy (meridiány) a akupresurní body ke stimuilaci vybraných bodů, kdy se používá prstů, dlaní, loktů. Obnovuje a podporuje se tok životodárné energie čchi, zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu, odstraňují se různé blokády a napomáhá se procesu hojení. Lze ji použít samostatně nebo v kombinaci s dalšími tradičními čínskýmí terapiemi jako např. moxování (prohřívání), gua sha a baňkování.

Gua sha masáž

V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.

Baňkování a baňky

Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Má kromě výrazného uvolnění svalů a blokád i velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Při pravidelnějších a opakovaných procedurách vaše bolest úplně odezní.  

Moxování

Moxování je tisíce let prověřená metoda samoléčení.

Nahříváním souhlasných bodů na zádech (asi jeden centimetr od těla po obou stranách páteře přibližně jeden až dva centimetry od středu páteře) a dále nahříváním odpovídajících bodů na ruce pomůžete tělu vyrovnat energie v jednotlivých drahách těla - meridiánech a tím harmonizovat energie v těle. 

Tělo ovlivňuje naši mysl a mysl naše tělo...i to je jeden z důvodů proč dochází díky této metodě k rychlému léčení a někdy i k vyléčení nemocí, se kterými si dnešní zdravotnictví neví rady.

Dojde-li k harmonizaci energií těla, tělo už samo ví, jak se vyléčit a má volnou cestu k tomu to udělat - díky harmonickému stavu, který nastolíte moxováním.

Kontraindikace:

  • vysoký krevní tlak
  • křečové žíly a cévní onemocnění
  • špatná srážlivost krve
  • infekční onemocnění

Kontaktní informace

Štefánikova 719
Kralupy nad Vltavou-Lobeček
278 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Provozní doba dle objednávek na základě telefonátu či emailu.